SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Madde 1 - Taraflar

1.1 - SATICI

Unvanı : ...........

Adresi : ...........

Telefon : ...........

E-mail : ...........

1.2 - ALICI

Adı - soyadı/Unvanı : ...........

Adresi : ...........

Telefon : ...........

E-mail : ...........

Madde 2 - Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait http://www.drmhealing.com/ internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Madde 3 - Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan Ürün/Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Teslim Alacak Kişi, Teslimat Adresi, Fatura Bilgileri, Kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.

Alınan Ürün/Ürün : ...........

Toplam Satış Bedeli ve Adet : ...........

Ödeme Şekli : ...........

Teslim Edilecek Kişi : ...........

Telefon numarası : ...........

Teslimat Adresi : ...........

Fatura Edilecek Kişi/Kurum : ...........

Fatura Adresi : ...........

Vergi Dairesi : ...........

Vergi Sicil Numarası : ...........

Madde 4 - Sözleşme Süresi

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Madde 5 - Genel Hükümler

5.1 - 18 yaşından küçük kişiler http://www.drmhealing.com/ dan alış-veriş yapamaz. Eksik hatalı bilgi verilmesi halinde sorumluluk alıcıya aittir.

5.2 - Ürün paketleme, internet kaynaklı fiyat yanlışlıklarından http://www.drmhealing.com/ sorumlu değildir.

5.3 - ALICI, http://www.drmhealing.com/ internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

5.4 - http://www.drmhealing.com/ üzerinden kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFTnin) banka hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

5.5 - Madde 5.4 e bağlı olarak ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve ürünün açık kutu veya kapalı şişe halinde dahi iadesinin mümkün olmadığına dair yapılan uyarıların olduğu http://www.drmhealing.com/ Sipariş/Ödeme Prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Sipariş/Ödeme Prosedürü: Sipariş: Alış-veriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dâhil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) tarafınızca onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır.

Ender bir durumda olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Ödeme: http://www.drmhealing.com/ ’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilerimize, taksit imkânlarından da faydalanabileceği faks emri ile sipariş (mail order) ya da nakit havale ile sipariş imkânları da sunulmuştur. Havale ile ödemede size en uygun bankayı seçip havalenizi yapabilirsiniz. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. Diğer ödeme araçları için çalışmalarımız devam etmektedir.

Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFTnin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

5.6 - Sevkıyat/Teslimat Prosedürü: Sevkıyat: Sipariş onayı mailinizin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz Kargo Şirketine verilir.

5.7 - Teslimat süresi: Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden sonra İstanbul içi en geç 3 işgünü, İstanbul dışına en geç 5 iş günüdür. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Kargo Şirketinin hafta bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden http://www.drmhealing.com/ sorumlu tutulamaz. Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur…

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride vardır. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra orijinal ambalajlı ürünün açık kutu veya kapalı şişe halinde dahi iadesinin mümkün değildir.

5.8 - Ürün İade: Yanlışlıkla alınan her ürün için genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi http://www.drmhealing.com/ yetkilileri tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra iade formu ile birlikte adresinize teslimatı yapan Kargo şirketi ile ürünü, ürün faturasını şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan ürün yukarıdaki koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi kredi kartınıza/hesabınıza yapılır. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Madde 6 - Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.


Notice: Undefined offset: 1 in /home/u9994892/drmhealing.com/tema/sayfa/sayfa.php on line 200